Dlaczego warto mieć tuner DVB-T?

Od 2013 roku telewizja cyfrowa naziemna zastąpiła telewizję cyfrową. Do odbioru telewizji w takim formacie, stosowane są dedykowane dekodery. Dlaczego warto zaopatrzyć się w taki tuner?

Wiele zalet tunera DVB-T

Stosowanie odpowiedniego tunera DVB-T niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim, nadajniki mogą transmitować większą liczbę programów telewizyjnych na jednym kanale. Co za tym idzie, konsumenci uzyskują dostęp do większej liczby programów telewizyjnych. Ponadto, wiele z nich jest w jakości HD.

Prócz zwiększonej liczby kanałów, należy wspomnieć, że stosowanie dekodera telewizji cyfrowej zapewnia dużo wyższą jakość obrazu i dźwięku, aniżeli telewizja analogowa. W przypadku cyfrowego obrazu, nie istnieje coś takiego jak śnieżenie obrazu. Ponadto, w technologii DVB-T dźwięk jest również nadawany cyfrowo, co również zapewnia dużo wyższą jakość odbieranego dźwięku. Co ciekawe, dźwięk może być odbierany w systemie Dolby Digital czyli wielokanałowo. Z takiej opcji skorzystają ci, którzy do swojego telewizora mają podłączony zestaw kina domowego.

Większy komfort z tunerem

Tuner DVB-T prócz zwiększenia jakości odbieranego obrazu i dźwięku, posiadają szereg rozwiązań, który dodatkowo sprawi, że oglądanie telewizji będzie przyjemniejsze. Spośród dostępnych opcji, można wyróżnić:

  • EPG – opcja, dzięki której możliwe jest sprawdzenie programu telewizyjnego wszystkich dostępnych kanałów,
  • PVR – oferuje możliwość nagrywania programów telewizyjnych wraz z możliwością zaprogramowania nagrywania. Jeżeli dana osoba chce nagrać jakiś program, jednak w tym czasie jest poza domem, nic trudnego dzięki tej opcji. Ponadto, można zatrzymywać oraz przewijać nadawane programy,
  • VoD – jest to coś w rodzaju wirtualnej wypożyczalni filmów. Jeżeli jakiś film lub program są dostępne w opcji VoD, znaczy to, że można go zobaczyć w każdej chwili, często po uiszczeniu opłaty.

Posiadanie tunera DVB-T znacznie usprawnia i umila oglądanie telewizji. Dzięki cyfrowej jakości obrazu i dźwięku oglądane filmy są jeszcze lepsze, a dodatkowe opcje umilą korzystanie z telewizora.

Comments are closed.