Komputery stacjonarne – ciągle w użyciu?

Osoby, które zapowiadają koniec ery komputerów stacjonarnych, są w błędzie. Można przypuszczać, że takie komputery nadal będą w powszechnym użyciu w wielu branżach. Jakich?

Do domowego użytku – laptop czy komputer stacjonarny?

Osoby, które chcą kupić sprzęt do użytku domowego mają niemały dylemat. Komputer stacjonarny czy laptop – zastanawiają się często przez wiele tygodni. Czasem wyboru nie ma, bo wiadomo, że sprzęt będzie potrzebny, aby zabierać go ze sobą na przykład na uczelnię albo do pracy. Wtedy sprzęt musi być przenośny, a tę funkcję spełnia wyłącznie laptop. Jednak w przypadku sprzętów, które będą użytkowane tylko i wyłącznie w domowym zaciszu i w założeniu mają nigdy domu nie opuścić, można spokojnie rozważyć zakup komputera stacjonarnego.

Biurko i komputer

Posiadanie laptopa wymusza określoną pozycję ciała, zupełnie inaczej niż w przypadku korzystania z komputera stacjonarnego. Z pewnością taką różnicę zdecydowanie odczuwają osoby, które korzystają z komputera stacjonarnego w pracy biurowej, a wieczorami spędzają czas wolny bądź również pracują, przy laptopie. Komputery stacjonarne są wygodniejsze, jeżeli ktoś pragnie postawić je na biurku i właśnie w ten sposób z nich korzystać. Można swobodnie dopasować ułożenie klawiatury, myszki i monitora. To naprawdę bardzo dużo, co można zrobić dla kręgosłupa, już i tak zapewne zmęczonego i będącego w niezbyt dobrym stanie.

Stacjonarny – dla gracza!

Wielu graczy z premedytacją kupuje komputer stacjonarny, wiedząc, że w tej samej cenie nie zakupią laptopa o takich samych parametrach sprzętowych. Dla graczy poszczególne parametry mają ogromne znaczenie. Liczy się jakość grafiki, a zatem pożądana jest jak najlepsza karta graficzna i jak najlepszy monitor. Również procesor musi być bardzo wydajny, a płyta główna – mocna. Nie bez znaczenia jest też RAM. Dla wielu graczy właśnie ten parametr jest najbardziej istotny, ponieważ ich zdaniem to ilość i jakość RAM decyduje o tym, jak płynnie komputer, mówiąc kolokwialnie, chodzi.

Komputery stacjonarne do nabycia pod adresem: https://www.sferis.pl/komputery-stacjonarne-2078

Comments are closed.