Rodzaje telewizorów

Telewizory cały czas się rozwijają i czasami ciężko wybrać odpowiedni. Zmiany w technologii są bardzo szybkie i jeśli chce ktoś kupić telewizor na długie lata to powinien wybrać odpowiedni. Poniżej zostaną przedstawione rodzaje telewizorów i opisy, dzięki czemu będzie można łatwiej dostosować to urządzenie do swoich wymagań. Warto zapoznać się z rodzajami przed zakupem, ponieważ idąc do sklepu będzie można podjąć świadomą decyzje, a nie polegać tylko na tym co mówi sprzedawca.

Telewizory LED

Jest to prawdopodobnie najlepiej sprzedający się rodzaj telewizorów w ostatnich latach. Tak samo jak oświetlenie LED, które staje się coraz bardziej energooszczędne, tak samo jest z telewizorami, które w ostatnich latach stały się jeszcze cieńsze, a także bardziej oszczędne jeśli chodzi o zużycie prądu. Minus to na pewno nie równomierne podświetlenie matrycy, jednak jego cena i wygląd mogą na pewno zachęcać do zakupu.

Telewizory OLED

Podświetlenie LED przegrywa z OLED, ponieważ to drugie nie potrzebuje żadnego podświetlenia od spodu i samodzielnie emituje światło. Można w nich zauważyć bardzo żywe kolory, a także duży kontrast między ciemnym i jasnym obrazem. Znaczny minus tego urządzenia to przede wszystkim cena, która jest dość wysoka. Prognozy przewidują, że powinna się ona obniżyć, jednak do tego czasu może minąć jeszcze parę lat.

Telewizory z zakrzywionym ekranem

Na rynku można znaleźć urządzenia, które mają krzywy ekran. Jeśli porówna się telewizor o danej przekątnej z tym telewizorem z zakrzywionym ekranem i tą samą przekątną to ten drugi będzie sprawiał wrażenie większego. Świetne dopasowanie do widzenia, a także brak zakłamania w pokazującym się ekranie powodują, to  że takie telewizory sprzedają się naprawdę świetnie.

Smart TV

W obecnych czasach dostęp do internetu to już standard. Jednak warto poczytać o tym zanim zakupi się telewizor. Dzięki dostępowi do internetu można wchodzić na różne strony i aplikacje, co powoduje, że korzystanie z telewizora jest znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze.

Telewizory dostępne pod adresem: https://www.sferis.pl/telewizory-2096

Comments are closed.