Pralki wirnikowe – lepsze wersje Frani

Pralka to podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Dziś raczej trudno wyobrazić sobie bez niej normalne funkcjonowanie. Dobrze wybrana pralka posłuży nam przez lata, dlatego tu nie warto oszczędzać.

Idealne pralki

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na rynku dostępne były tylko pralki Franie, tak więc nikt nie zawracał sobie głowy poszukiwaniami idealnej pralki. Dziś rynek sprzętu AGD oferuje nam dziesiątki różnych marek i rodzajów pralek, przez co też wybór jest nieco utrudniony. Ogrom parametrów i funkcji, w jakie zostały wyposażone nowoczesne urządzenia, może przerazić niejednego laika domowych zakupów. Na co wiec zwrócić uwagę podczas zakupu tej idealnej pralki?

pralka
Pralka

Pralka wirnikowa

Typowym przykładem pralki wirnikowej była pralka Frania, lecz to nie oznacza, że dziś już nie ma takich modeli w ofercie producentów. Sama zasada ich działania jest identyczna, jednak wygląd znacznie się różni. Pralka wirnikowa to pralka, w której nie obraca się bęben, a za całą pracę tego typu urządzenia odpowiada kręcący się wirnik. Nadal jest to raczej mało skomplikowane rozwiązanie, aczkolwiek taki model pralki zmusza o pamiętaniu o dolewaniu wody, ponieważ w przeciwieństwie do wersji pralek automatycznych – ta nie pobiera wody przez rurę. Niestety nie można też skorzystać z opcji płukania i wirowania. Pomimo ubogich funkcji, pralki wirnikowe nadal mają kilka zalet. Po pierwsze są o wiele lżejsze niż najbardziej znane pralki automatyczne, dzięki czemu tez nie sprawiają tak dużych problemów podczas wnoszenia ich.

Comments are closed.