Serwer w chmurze, a serwer dedykowany

W obecnych czasach mamy na szczęście bardzo wiele dostępnych opcji jeśli chodzi o serwery na których przechowujemy i przesyłamy dane naszej firmy. Niegdyś użytkownicy i przedsiębiorcy zakładający własną działalność mogli liczyć tylko na wynajem lub bardzo rzadko kupno własnego serwera dedykowanego. Jednak miało to bardzo wiele minusów, bo serwer VPS z góry zakładał, że firma będzie na jednym poziomie i niemożliwe było powiększenie zasobów serwera w kilka chwil przez co dana firma traciła czas i pieniądze.

Najbardziej elastyczne rozwiązanie

Serwer w chmurze jest zdecydowanie najbardziej elastycznym rozwiązaniem jeśli chodzi o przechowywanie danych naszej firmy. Możemy liczyć na bardzo intuicyjny panel administracyjny dzięki, któremu w kilka minut powiększymy pakiet zasobów.

Kolejnym znaczącym plusem jest fakt, że płacimy tylko za to co zużyjemy, bo nie da się przewidzieć w firmie realnie gorącego okresu kiedy to, rzeczywiście będziemy potrzebować danego powiększenia danych.

W Każdej firmie najbardziej liczy się oszczędność nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Serwery dedykowane zakładają, że każda firma będzie od zawsze i na zawsze na jednym poziomie, a żadna firma nie chce utrzymywać się na jednym poziomie. Taki jak ten: https://www.onexgroup.pl/serwery serwer w chmurze natomiast bierze pod uwagę wszystkie opcje, nawet taką, że nagle użytkownik czy dana firma będzie potrzebowała zwiększenia dostępnych zasobów. Kolejną istotną kwestią jest fakt, że korzystając z serwerów w chmurze nie ma znaczenia to ilu użytkowników z nich korzysta, bo poziom pracy jest zawsze na tym samym poziomie.

Comments are closed.