Używany komputer stacjonarny, czy laptop?

Podczas kupowania komputera z drugiej reki najczęstszym pytaniem, które zadają sobie kupujący, jest to dotyczące tego, czy ma to być sprzęt stacjonarny, czy może przenośny laptop. Które z tych dwóch urządzeń będzie najlepsze?

Jaki typ komputera wybrać?

Zwolennicy komputerów stacjonarnych z pewnością będą twierdzili, że są one mocniejsze i wygodniejsze w używaniu. W końcu nie ma nic bardziej przyjemnego niż relaks ze wciągającą grą po pracy.
Zwolennicy komputerów przenośnych będą mieli na ten temat nieco odmienne zdanie. Po pierwsze ich ulubiony sprzęt będzie znacznie bardziej mobilny, a po drugi będzie dawał możliwość obejrzenia ulubionego serialu nawet w łóżku przed snem. Co zatem wybrać?
Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile chce się wydać na sprzęt i co się od niego oczekuje.

Przykładowo dobry jakościowo laptop poleasingowy dell, który na co dzień używany był przez pracownika firmy, będzie co prawda nieco droższy, jednak będzie także w znacznie lepszym stanie. Komputer stacjonarny używany przez kogoś w domu będzie nieco tańszy i bardziej zużyty, lecz jednocześnie prawdopodobnie mocniejszy.

Wszystko jednak zależy od potrzeb, bo jeśli ktoś potrzebuje jedynie sprawdzony sprzęt, a nie taki, który będzie najmocniejszy, lepiej niech zainteresuje się tym, co dają laptopy poleasingowe dell. Jeśli jednak ktoś liczy na maksymalne osiągi, bez przykładania zbyt dużej uwagi do tego, jak dany komputer wygląda i do tego, że nie da się go ze sobą zabrać na wakacje, to zdecydowanie najlepszym wyjściem dla takiej osoby będzie zakup komputera stacjonarnego.

Comments are closed.