Na co zwracać uwagę kupują myszkę dla gracza?

Myszka dla gracza jest prawdopodobnie jedynym z najważniejszych elementów każdego zestawu komputerowego. Nic nam po dobrej karcie graficznej, czy też ogromnym monitorze, jeśli sterowanie w grach będzie, albo utrudnione, albo wręcz niemożliwe do zrealizowania. Na co zatem powinno się szczególnie zwracać uwagę podczas kupowania myszek dla graczy?

Rodzaj sensora

Sensor, czyli element myszki odpowiedzialny za przetwarzanie jej ruchu na podstawie światła odbijanego od powierzchni, po której się porusza, jest najważniejszym elementem każdej myszki.
Na rynku znaleźć można sensor laserowy lub też optyczny. Jak łatwo się domyślić jeden wykorzystuje do odczytu położenia myszki laser, a drugi po prostu wiązkę światła. Oczywiste jest, że myszka laserowa będzie znacznie bardziej precyzyjna, a także droższa. Nie oznacza to jednak, że tańsze myszki optyczne będą zauważalnie gorsze. Wszystko zależy od podkładki, po której będą się poruszały. Często na zwykłej podkładce znacznie lepsze okazują się myszki optyczne.

Rodzaj połączenia

Zupełnie osobną sprawą jest to, w jaki sposób informacja o pozycji myszki jest przekazywana od komputera. Może to być zrealizowane poprzez standardowe połączenie przewodem, które jest nieco niewygodne z powodu ograniczonej odległości od komputera lub tez poprzez transmisję bezprzewodową, która niestety bywa zakłócana przez inne znajdujące się wokoło komputera urządzenia. Z tego też powodu, a także faktu, większej wagi myszki bezprzewodowej, do gier zdecydowanie bardziej poleca się stosowanie standardowej myszki przewodowej.

Comments are closed.