Kupowanie monitorów

Pytanie o to, który monitor na rynku jest najlepszy zadaje sobie codziennie wiele osób. Zadanie, jakim jest kupno monitora wcale nie należy do łatwych, zwłaszcza gdy nieco zagłębi się w ofertę sklepów. Jaką wybrać rozdzielczość? A może kupić monitor z dodatkowymi funkcjami?

Pierwsze kroki, czyli wybór rozdzielczości monitora

Na początku warto wybrać rozdzielczość. Tu ułatwi poszukiwania monitora później. W tym celu można odpowiedzieć sobie na pytania: do czego będzie najczęściej służył monitor: grania, projektowania, montażu filmów? Czy może tylko do prac biurowych czy przeglądania stron internetowych? Często panuje przekonanie, że im wyższa rozdzielczość monitora tym lepiej.

monitor

Jest to błędne myślenie, bo nie każdy tak dużą rozdzielczość potrzebuje. Większe, takie jak 3440 x 1440 stworzone zostały z myślą o graczach czy montażystach. Dużym plusem jest tutaj duży obszar roboczy, ułatwiający zarządzanie projektami w takim monitorze. Większości użytkownikom wystarczy jednak standardowa rozdzielczość, 1920 x 1080. Będzie idealnie sprawdzała się w biurze, jak i warunkach domowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze monitora?

Warto zwrócić jeszcze uwagę na kwestie takie jak jasność monitora, kontrast, czy czas reakcji matrycy. Ta trzecia kwestia to nic innego jak dynamiczność. Dla graczy czy montażystów najlepiej będzie, jeśli parametr ten będzie wysoki. W przypadku komputerów do biura parametr ten nie ma większego znaczenia. Na rynku można znaleźć również wiele innych ciekawych funkcji wbudowanych w monitory https://www.sferis.pl/monitory-2070. Jedną z nich jest np. dotykowy ekran. Taki monitor przypomina tablet, a praca z nim jest o wiele szybsza i łatwiejsza niż za pomocą myszki. To nowinka, która z pewnością zainteresowałaby wszystkich pasjonatów technologii, bo jest stosunkowo nową możliwością w monitorach.

Ciekawym urozmaiceniem jest także funkcja 3D w monitorach. Pozwala ona oglądać filmy, które stworzono taką technologią. Chętni mogą także zakupić monitor z wbudowanym tunerem, który umożliwia oglądanie na ekranie telewizji.

Comments are closed.