Wybieramy dobrą kierownice do gier

Mało kto może sobie wyobrazić granie w gry wyścigowe bez posiadania do tego celu odpowiedniej kierownicy. Dobrej jakościowo kierownica do gier ( https://www.emanta.pl/kierownice-pady ) nie tylko pozwoli na miłą i sympatyczną rozrywkę, lecz także na uzyskanie o wiele lepszych rezultatów na torze i pokonywanie go w znacznie lepszym czasie.
Na co zatem zwracać największą uwagę podczas kupowania kierownicy do gier?

Kwestie obowiązkowe

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wyboru takiego urządzenia jest sposób jego montażu do blatu. Z góry odpuścić można sobie tanie wersje, które montuje się za pośrednictwem przyssawek, ponieważ choć z pozoru stabilne, przy pierwszym gwałtowniejszym ruchu kierownicy występuje oderwanie się całości od powierzchni blatu.
Zdecydowanie polecić natomiast można kierownice w wersji z uchwytami, które zapewniają odpowiednio dobrą stabilność i pewność mocowania. Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest jednak mocowanie kierownicy na specjalnym wolnostojącym uchwycie, a nie do blatu. Ma on nie tylko możliwość swobodnego ustawienia, lecz także możliwość regulacji wysokości i kąta pochylenia.

Funkcje dodatkowe

Kwestią obowiązkową w każdej rozsądnej kierownicy do gier jest system tzw. Force feedback, czyli bardziej polsko brzmiące sprężenie zwrotne. Są to silniczki, które powodują ruch kierownicy dostosowany do tego, co się aktualnie dzieje na monitorze. Jest to system, który w ogromny stopniu wpływa na realizm płynący z rozrywki. Niekiedy zabawa na takiej kierownicy może wręcz do złudzenia być podobna do jazdy prawdziwym samochodem wyścigowym.

Comments are closed.