Fotopułapka z modułem GSM – co warto wiedzieć?

W Polsce jest bardzo duże zainteresowanie fotopułapkami, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Urządzenia tego typu doskonale nadają się nie tylko do zabezpieczania różnorodnych dóbr materialnych przed wandalami i złodziejami.

Czym jest fotopułapka GMS?

Fotopułaka to nic innego jak specjalna kamera GSM, która umożliwia przesył danych w formie zdjęć, bezpośrednio z danego urządzenia na wybrany adres e-mail albo serwer. Dzięki tym prostym urządzeniom można zdobyć materiały przydatne przy rozprawach sądowych. W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją przede wszystkim kamery leśne z modułem GSM. Dzięki nowoczesnym kamerom można w wygodny sposób obserwować zwierzynę i namierzać kłusowników.

Jakie zastosowanie?

Profesjonalna kamera GSM może pełnić także rolę elektronicznej niani. W takim przypadku warto dodatkowo zainstalować porządny mikrofon i głośnik, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będzie można skorzystać z dwustronnej komunikacji. Bardzo ważne jest to, aby wybrać nie tylko porządną kamerę, ale również niezawodne oprogramowanie, które umożliwi sprawne obsługiwanie nowego sprzętu.

Jaką kamerę wybrać?

Jeżeli nowa kamera GSM ma pracować w terenie, to koniecznie musi być wodoodporna. Najlepsze urządzenia mogą pracować w bardzo szerokim wachlarzu temperatur (od -3°C do nawet 70°C). Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele kamer, które są dodatkowo zamaskowane, dzięki czemu są mało widoczne dla osób postronnych. Najlepszym wyborem są urządzenia posiadające lampę na podczerwień, która umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów również w nocy.

Comments are closed.