Zegar klapkowy – prosta forma, niezwykłe możliwości

Choć zegary klapkowe kojarzone są z wyjątkowo prostą formą, przy ich wsparciu można stworzyć wiele ciekawych aranżacji. Stary mechanizm oraz nowoczesne wzornictwo to intrygujące połączenie, dzięki któremu można stworzyć niepowtarzalne aranżacje wnętrz.

Dla miłośników mody sprzed lat

Pierwszy zegar klapkowy pojawił się w początkach XX wieku. Nie trzeba wiele, by przekonać się, że jego forma od ponad stu lat prawie się nie zmieniła. Zegary, które widoczne są na archiwalnych zdjęciach, są bardzo podobne do tych, które oferują nam dziś znani producenci. Dzięki temu zegary klapkowe są chętnie wykorzystywane przed te osoby, które postanowiły urządzić swój dom w stylu retro. Tu klapkowy mechanizm, zamknięty w prostej obudowie z drewna, może się spisać doskonale.

A co z nowoczesnością?

Korzystanie z takiego rozwiązania, jakim jest zegar klapkowy, daje też wiele możliwości tym osobom, które preferują styl nowoczesny. Dla nich proste obudowy zegarów będą cennym dodatkiem do nowoczesnych sypialni, świetnie sprawdzą się też w minimalistycznych salonach. Z zegarów klapkowych można też korzystać w kuchni. I tu proste obudowy o niewielkich rozmiarach mogą się okazać interesującym rozwiązaniem. Dla tych osób, które wolą nieco ciekawsze wzornictwo, również nie zabraknie ciekawych propozycji. Dziś w wielu sklepach pojawiają się zegary klapkowe, które wychodzą poza utarty przez lata schemat. Zamiast mechanizmu zamkniętego w prostym pudełku, pojawiają się zatem czasomierze w kształcie wagi, idealnie pasujące do kuchni nowoczesnych oraz tych w stylu retro.

Comments are closed.