Wyrób pieczątek Kraków- by ułatwić sobie codzienność

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami wymóg posiadania pieczątki firmowej dotyczy jedynie niewielkiej części przedsiębiorców. Jednak jak pokazuje rzeczywistość, warto zainwestować w ten niedrogi element wyposażenia, by ułatwić sobie codzienność.

Kiedy potrzeba jest pieczątka firmowa?

pieczątki online kraków

Przepisy prawa już jakiś czas temu zdjęły z przedsiębiorcy obowiązek posiadania pieczątki. Dziś muszą ją posiadać jedynie przedstawiciele niektórych zawodów, którzy pracują na swój rachunek, są to między innymi lekarze, weterynarze czy instruktorzy nauki jazdy.

Nie zmienia to faktu, że bardzo wiele urzędowych formularzy zawiera pola do postawienia pieczątki firmowej, a często są to wręcz pola obligatoryjne. Właśnie dlatego by w takich sytuacjach unikać niepotrzebnych dyskusji z urzędnikiem i stresu lepiej zainwestować w takie wyposażenie.

Co powinno się znaleźć na pieczątce?

Jeżeli pieczątka firmowa ma być użyteczna to powinna zawierać podstawowy zasób informacji na temat firmy. Zakres ten będzie się różnił w zależności od tego czy firma prowadzona jest przez osobę fizyczną czy przez spółkę prawa handlowego. W pierwszym przypadku wystarczy nazwa firmy, imię i nazwisko, adres siedziby i NIP. Spółki prawa handlowego oprócz nazwy i adresu siedziby powinny na pieczątce informować o nr NIP, oznaczeniu sądu rejonowego i wysokości kapitału. Wszystko powinno być czytelne, dlatego warto o pomoc w wyborze czcionek poprosić osoby z punktów oferujących wyrób pieczątek Kraków.

Comments are closed.