Jaki rejestrator samochodowy wybrać?

Rejestratory samochodowe podnoszą poziom bezpieczeństwa jazdy. Z pewnością przydadzą się wszystkim, którzy sporo jeżdżą. Nieprawdą jest, że kamerka przydaje się głównie w trasie. W zatłoczonym mieście również grożą nam kolizje i inne niebezpieczne sytuacje drogowe. Przed zakupem urządzenia należy jednak dokładnie się zastanowić. Ważne jest to, aby wybrany model był w stu procentach dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Jakość wideo

Wiadomym jest, że głównym celem posiadania kamerki samochodowej jest zarejestrowanie konkretnego zdarzenia. Właśnie dlatego jakość materiału wideo jest bardzo ważna. Istotne jest to, aby standard obrazu był wysoki zarówno w dzień, jak i w nocy. Nie zapominajmy również o czynnikach pogodowych, które również mają ogromne znaczenie.

Polecane są przede wszystkim kamerki Full HD oraz Super Full HD. Wiele zależy od tego, jaki budżet posiadamy. Pamiętajmy jednak o tym, że na jakości nie warto oszczędzać. Rejestrator samochodowy https://manta.com.pl/product-category/zestawy-samochodowe/kamery-i-rejestratory/ powinien niezawodnie posłużyć nam długie lata.

Rodzaj zasilania

Nie jest zaskoczeniem to, że kamerki do auta muszą być zasilane. Modele na akumulator są tańsze, jednak warto wziąć pod uwagę, że dość szybko ulegają one rozładowaniu. Najczęściej muszą być one przez cały czas podpięte do gniazda zapalniczki.

Alternatywą są modele zasilane kondensatorem. Plusem jest fakt, że są one o wiele bardziej wytrzymałe. Ponadto nie są one podatne na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

Comments are closed.