Metronom do perkusji

Metronomy jak powszechnie wiadomo mają ułatwiać muzyczną przygodę i początki grania na instrumencie. Mimo, że jest ich wielu przeciwników, metronomy, są niezaprzeczalnie ważne w karierze każdego muzyka. Nawet Ci, który odpuścili sobie zabawę z metronomem powinni po niego sięgnąć. Bo nikt nie jest tak bezwzględny w trzymaniu rytmu jak to urządzenie. 

Metronom jest głównie ważny w muzycznej karierze perkusisty, bo tak jak metronom, perkusista, powinien być wzorem do bycia bezwzględnym w trzymaniu rytmu. Jednak bez obaw, nie oznacza to, że trzeba na początku wydać fortunę na profesjonalne urządzenie. Wystarczy jeśli na sam początek skorzysta się z pomocy metronomu dostępnego chociażby online w Internecie – jednak pamiętaj, że jego działanie może niekiedy zależeć od jakości połączenia z siecią. 

Dla bardziej zaawansowanych perkusistów dobrym pomysłem będzie metronom wzbogacony do wiele dodatkowych funkcji, chociażby takich generator mowy, projektowanie i łączenie podziałów w pętlę oraz zapisywanie ustawień dla danego użytkownika, a także możliwość wpięcia słuchawek czy kierując sygnał bezpośrednio do głośników. Te udogodnienia są na pewno dużym ułatwieniem. Dodatkowym ułatwieniem może być zamontowanie metronomu na statywie – zapewnia to komfort i ogranicza możliwość uszkodzenia, chociażby minimalizują się drgania wywołane głośnymi dźwiękami czy zdeptanie metronomu przez chwilę nieuwagi.

Comments are closed.