Jakie kwestie należy uwzględnić przy zakupie zegarka?

Warto wiedzieć, że wybór zegarka jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy mają bowiem świadomość, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Marka i design

Ludzie wybierając zegarek bardzo często analizują bardzo dużą liczbę czynników, takich jak prestiż marki, ewentualną utratę wartości, osiągnięcia czy łatwość sprzedaży. Trzeba jednak podkreślić, że są to drugorzędne aspekty. Zdecydowanie bardziej istotne jest, by omawiany przedmiot podobał się danej osobie, a także bardzo dobrze układał na nadgarstku. Doskonałym przykładem może być zegarek maxcom fw22.

Warto zdecydować się na szkiełko mineralne, syntetyczne czy szafirowe?

Jak wiadomo praktycznie żadna osoba nie jest zainteresowana, by każde otarcie prowadziło do powstania rys na szkiełku. Rekomendowane jest zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie bardzo dokładnie sprawdzić czy zegarek został wyposażony przez producenta w szkiełko szafirowe.

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że jest ono na tyle twarde, że użytkownik musiałby się wybitnie postarać, by doprowadzić do ewentualnego porysowania. Należy jednak zaznaczyć, że wadą wspomnianego rozwiązania jest fakt, że stanowi zdecydowanie mniejszą odporność na uderzenia od szkieł syntetycznych czy mineralnych.

Ponadto producenci bardzo często w trosce o walory estetyczne produktu decydują się na upiększanie szkiełek warstwą antyrefleksyjną, która ogranicza odbicia światła. Przykładem może być zegarek maxcom fw22.

Comments are closed.