Jakie są zadania systemów sygnalizacji pożaru?

Pożar może być zagrożeniem dla ludzi przebywających w budynkach. Jednak podczas takich zdarzeń zagrożone jest również mienie. Szczególnie w przypadku firm, które dysponują kosztownym sprzętem straty mogą być bardzo kosztowne.

Systemy sygnalizacji pożaru
Systemy alarmu pożaru to jeden z podstawowych elementów zabezpieczenia przeciwparowego. Jego zadaniem jest automatyczne alarmowanie wyznaczonych osób oraz straży pożarnej o wykrytym pożarze. Pozwala to na odpowiednio szybką reakcję zarówno służbom jak też pracownikom firmy, czy personelowi budynku. Im szybsza jest reakcja, tym bardzo często do znacznie mniejszych strat jest w stanie doprowadzić pożar.

Zaawansowane systemy sygnalizacji pożarowej
Tworzenie zaawansowanych systemów sygnalizowania pożaru pozwala:
– dopasować stosowane rozwiązania do konkretnego obiektu,
– tworzyć projekty dopasowane do indywidualnych potrzeb.
W systemach bardziej rozbudowanych można stosować centrale polon alfa. Pozwalają one zbierać dane z różnych czujników. Jednocześnie są w stanie zapewnić możliwość integrowania systemów alarmu pożarowego z innymi systemami przeciwpożarowymi.

Czujniki polon alfa reagują zarówno na dym, jak też na ciepło czy jonizację. Pozwala to wykrywać różne przyczyny pożarów. Jednak w bardziej rozbudowanych systemach przeciwpożarowych stosowane są również dodatkowe elementy, które pozwalają rozpocząć działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia. W wielu przypadkach możliwa jest całkowita likwidacja ognia zanim się rozprzestrzeni.

Sprawdź produkty firmy polon alfa na napad.pl

Comments are closed.