Słów kilka o wykończeniu układów typu patch panel

W instalacjach sieciowych znajdują się elementy o zróżnicowanym stopniu funkcjonalności. Niektóre z nich pełnią rolę wykonawczą, inne przekaźnikową a jeszcze inne służą jako oparcie dla połączeń pomiędzy dwoma powyższymi rodzajami układów. Patch panel zdecydowanie należy do tej trzeciej kategorii urządzeń.

Konstrukcja prosta, ale funkcjonalna

Listwa łączeniowa typu patch to nic innego, jak prosty przewodnik, umożliwiający podłączenie wybranych przewodów do odpowiednich urządzeń sieciowych. I choć element ten jest od strony technicznej dosyć prosty, to również i on wymaga odpowiedniej obróbki. Zdecydowana większość paneli typu patch to elementy wykonane z wysokogatunkowej stali. Dodatkowo pokrywa się je specjalną warstwą proszkowej farby, dzięki której nabywają one właściwości izolacyjnych.

Ekranowanie to podstawa

Dobrej jakości patch panele (szukaj na napad.pl) to układy, które są dodatkowo ekranowane. Dzięki temu ich struktura jest zabezpieczona przed oddziaływaniem prądów błądzących, wynikających ze zmiennego pola elektromagnetycznego, w którym znajduje się układ. Co więcej, istnieją nawet pewne stopnie ekranowania, które są ściśle znormalizowane. Dzięki temu osoba obsługująca szafę rackową wie, jaki komponent w postaci patcha będzie dla niej najlepszy.

Podsumowanie

Najważniejszą rolą pełnioną przez układy typu patch jest nie tylko stworzenie wygodnego przejścia pomiędzy elementami sieci, ale też skuteczne ich zabezpieczenie przed zwarciami i oddziaływaniem zmiennego pola elektromagnetycznego w układzie.

Comments are closed.