Monitoring systemów zabezpieczeń

Systemy zabezpieczeń obiektów w tym monitoring, to gałąź, która rozwija się w bardzo wysokim tempie zarówno w naszym kraju jak i tendencję tę można zobaczyć na całym świecie.
Świat się bogaci.

Zarówno firmy rosną do rozmiarów wielkich korporacji jak i ludzie są coraz bogatsi.

Im większa wartość posiadłości, majątku prywatnego czy dóbr na terenie jakiejś firmy, tym bardziej potrzebne są systemy zabezpieczeń.
Jak to zawsze w ekonomii popyt równoważy podaż i nowoczesne technologie stają się coraz łatwiej dostępne. I tak jak to jest ze współczesną elektroniką – cena spada szybko.

Parametry i możliwości urządzeń rosną równie szybko.
Nowa technika z tego roku będzie przestarzała w porównaniu do tego co będzie oferował rynek za dwa lata.

Dziś na nowoczesny monitoring bezpieczeństwa domu może sobie pozwolić przeciętnie zarabiająca osoba. Nie należy już to tylko do bogaczy i obiektów takich jak biura, zakłady usługowe i mniejsze i większe zakłady przemysłowe.

Właściwie wystarczą kamery plus np. czujniki ruchu a wszystko to przesyłające dane do centrali.

Centralą taką może być switch poe – sprawdź na napad.pl. Czyli połączenie wszystkich urządzeń razem. Komputer monitorujący, kamera czy rejestratory posiadają różne adresy IP i działają niezależnie.

Aby wszystko ze sobą dobrze współdziałało należy użyć właśnie takiego switch-a.

Poe to skrót od Power over Ethernet. Funkcjonalność tutaj polega, aby użyć kabla sieciowego, który łączy ze sobą urządzenia, do jednoczesnego zasilania tych urządzeń.

Samo to już redukuje znacznie koszty na skutek braku dodatkowych połączeń elektrycznych.

Comments are closed.