Kamery ip – zastosowanie w praktyce

Większość dostępnych na rynku nowoczesnych kamer ip (dowiedz się więcej), wspiera sieciowy standard PoE, który daje możliwość transmisji danych oraz zasilania za pomocą jednego kabla UTP. Taka dogodność i zaleta znacznie ułatwia oraz przyspiesza montaż kamery ip.

Kamera ip- funkcjonalność oraz niezawodność

Monitoring to nie tylko urządzenie które generuje obraz, ale również mini komputer, co w praktycznym zastosowaniu cechuje ten sprzęt wysoką funkcjonalnością. Tego typu kamery radzą sobie świetnie w przypadku obserwacji oraz rejestracji silnie kontrastowych scen.
Ponadto większość z tych modeli realizuje sprzętowo bądź programowo funkcję szerokiego zakresu dynamiki WDR. Nie brakuje także na rynku kamer sieciowych które udostępniają również funkcje HLC i BLC, dzięki którym można obserwować zapis monitoringu z mocnymi źródłami światła.

Inteligentna analiza obrazu IVS:

Poszczególne modele kamer ip udostępniają także zaawansowane funkcje analizy obrazu. Dzięki czemu, taka kamera ip może zostać z łatwością dostosowana do specyfikacji obiektu oraz wysokich wymagań klienta.
Do najbardziej zaawansowanych funkcji inteligentnej analizy zaliczyć można:
– wychwycenie obecności intruza w zastrzeżonej strefie
– szybką zmianę obserwowanej sceny
– wychwycenie zniknięcia danego przedmiotu
– rozpoznawanie poszczególnych twarzy
Każdy klient który chce zakupić monitoring ma do wyboru szeroką gamę w wyborze kamer ip. Obecnie kamery są dostępne na rynku elektronicznym w różnorodnych wariantach obudowy. Do wyboru są wysokiej jakości kamery wewnętrzne, zewnętrzne oraz wandaloodporne.

Comments are closed.