Etui, które nas chroni

Świat wciąż pędzi, więc warto byłoby za nim nadążyć, a bardzo ułatwi to korzystanie z takich rozwiązań, jak karty zbliżeniowe. Dzięki nim można płacić bezgotówkowo i bezdotykowo w zaledwie w parę sekund. Ten prosty przedmiot został stworzony dla naszej wygody i by znacząco przyspieszyć wykonywanie transakcji. Niestety jednocześnie niesie ze sobą pewne ryzyko.

Czy jest RFID?


To prosta technologia, która oznacza odczyt i zapis danych za pomocą fal radiowych na chipie. Samo w sobie nie jest wystarczające, by chronić dane osobowe, choć przeważnie do ich zapisu i odczytu stosuje się zaawansowane szyfrowanie. Mimo to mogą wyciec, a człowiek nawet się nie zorientuje.

Dbanie o bezpieczeństwo


Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z etui RFID stop, które uniemożliwia nieautoryzowany odczyt naszych kart lub dokumentów. Złodziej danych nie może się do nich dostać, dzięki czemu nie wykorzysta ich przeciwko ofierze, nie dostanie się do jej konta bankowego czy nie weźmie kredytu na jej nazwisko.

Etui – dbałość czy przesada?


Może się wydawać, że same karty powinny być odpowiednio zabezpieczone i żadne dodatkowe zabezpieczenia nie są potrzebne. Jednak złodzieje szukają wciąż dobrych rozwiązań, dzięki którym mogą dostać się do danych, by je wykorzystać. Warto zatem iść ich sposobem myślenia i stawiać na najnowszą technologię, która chroni i dba o bezpieczeństwo poufnych danych. A etui RFID stop dobrze się do tego nadaje właśnie ze względu na to, że wykorzystuje zabezpieczenia najnowszej generacji. Dzięki temu dane są bezpieczne.

Zainteresowany? Kliknij po więcej

Comments are closed.